حكمت درختي است كه از دل ميرويد و با زبان بار ميدهد. حضرت علي ع
 
Tabriz Notary  
 امروز پنجشنبه 3 اسفند 1402

مناسبتهای ویژه

  بازدیدکنندگان آنلاین: 69 نفر


 عضویت در کانال رسمی کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی در تلگرام
گواهی امضای الكترونيک
کمیسیون حقوقی و وحدت رویه
لیست مراکز درمانی طرف قرارداد
لیست دفاتر مجاز به تنظیم اسناد زندانیان
دانلود نرم افزار تلفن اسناد رسمی استان آذربایجان شرقی
دانلودها و راهنماها
دانلود فرمهای ارزش معاملاتی املاک
دانلود نرم افزار AnyDesk
     اخبار ...

آيين نکوداشت ويژه روز دفاتر اسناد رسمي با شعار “سند رسمي شفافيت معاملات – امنيت سرمايه” در تبريز برگزار شد

           [ تاریخ انتشار: 1402/10/11 -  کد: 1214 ]

آيين نکوداشت ويژه روز دفاتر اسناد رسمي با شعار “سند رسمي شفافيت معاملات – امنيت سرمايه” در تبريز برگزار شد

آيين نکوداشت ويژه روز دفاتر اسناد رسمي با شعار “سند رسمي شفافيت معاملات – امنيت سرمايه” در تبريز برگزار شد و در آن، بر اهميت توجه به اين صنف، تغيير در مصوبه مجلس در خصوص جذب سردفتران جديد و مشکلات فرا روي اعضاي اين کانون ها تاکيد گرديد.
اين مراسم با حضور سردفترداران و دفترياران آذربايجان شرقي، تعدادي از نمايندگان مجلس، مسعودي فر معاون قضايي ديوان عدالت اداري کشور، سعادتيان معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، الياسي مديرکل امور اسناد و سردفتران سازمان ثبت، افخمي مديرکل سابق ثبت اسناد و املاک آذربايجان شرقي و مديرکل فعلي استان تهران، هوشياري سرپرست اداره کل ثبت اسناد آذربايجان شرقي، شايانمهر مديرکل ثبت اسناد و املاک آذربايجان غربي و موقري مديرکل پيشگيري دادگستري آذربايجان شرقي برگزار شد.
در اين مراسم اعلام شد که پس از چهار دهه، گذر از خدمات سنتي ثبت اسناد به مرحله الکترونيکي تحقق يافته و تحول نويني در اين عرصه ايجاد مي گردد و طبق ارزيابي هاي مربوطه، از سال 1403 سازمان ثبت اسناد و املاک از خدمات الکترونيکي به سمت هوشمند شدن حرکت خواهد کرد و طبيعتاً ثبت اسناد رسمي در دفاتر اسناد نيز با استفاده از تکنولوژي اپليکيشين کاتب انجام خواهد شد.
 
تنظيم سالانه 17 ميليون تنظيم سند به امنيت حقوق مردم کمک مي کند.
رئيس کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي با اشاره به اينکه ثبت سند در ايران بيش از يک قرن سابقه دارد گفت: مردم، دفاتر اسناد رسمي را امين خود مي دانند و اين دفاتر در پراکندگي 430 واحد در سطح استان به فعاليت مي پردازد و روزانه دو هزار و 350 سند ثبت مي شوند. “محمود حسن زاده” افزود: به جهت برون سپاري دستگاه هاي اجرايي نيز برخي از خدمات در آنها انجام مي گيرد که موجب کاهش پرونده هاي قضايي مي گردد لذا تنظيم سالانه 17 ميليون تنظيم سند به امنيت حقوق مردم منجر مي گردد. وي با اشاره به اينکه درباره تنظيم سند خودروها به غير از دفاتر اسناد رسمي، اقتدارگرايي به قانون غلبه کرد يادآور شد: اين امر به جز سرگرداني مردم در مراکز نظامي و تردد در معابر سودي نداشته است. حسن زاده چالش هاي توسعه سند رسمي را متناسب نبودن حق التحرير، عموم دفاتر اسناد رسمي با وضعيت تورم، بالا بودن هزينه هاي دولتي تنظيم سند، افزايش بي رويه سردفتران جديد و کاهش صلاحيت برخي از خدمات دفاتر رسمي و غيره قلمداد کرد.

براي 450 هزار هکتار از اراضي ملي استان سند صادر گرديده است.
“يعقوب هوشياري” سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک آذربايجان شرقي از مساحت 4 ميليون و 500 هزار هکتاري اين استان خبر داد و گفت: از اين مقدار حدود 2 ميليون و 800 هزار هکتار را اراضي ملي تشکيل مي دهد که موفق به تفکيک و عرضه سند رسمي شده ايم. وي در بخش ديگري از اظهارات خود از تنظيم و صدور بيش از 600 هزار سند رسمي در 9 ماهه اخير سال 1402 خبر داد و افزود: طبق اعلام معاونت امور اراضي استان، حدود يک ميليون‌ و 100 هزار هکتار اراضي کشاورزي در سطح آذربايجان شرقي داريم که حدود 40 درصد از آن تثبيت شده و براي 450 هزار هکتار از اراضي ملي نيز سند صادر گرديده است.
 
نبايد برخي مصوبات موجب منازعات گسترده در بين ذينفعان گردد.
نماينده مردم تبريز، اسکو و آذرشهر گفت: کانون هايي که در بخش‌هاي مختلف جامعه واسط هستند وظيفه اي براي ايفاي نقش اعضاي خود و حاکميت است که بخشي از آن، مجلس و قوه قضاييه را شامل مي شود. “محمدحسين فرهنگي” افزود: تصميم نادرستي در مورد توسعه عددي سردفتران را در مجلس گرفته ايم و انتقاد بر آن وارد است زيرا دو برابر حد نصاب جهاني بوده و باز هم مي خواهيم تعداد آنها را افزايش دهيم که بايد در مواقعي که چنين تصميماتي گرفته مي شود به نحوي باشد که از آن طرف خسارت بار نباشد. وي اضافه کرد: اسناد عادي بايد به اسناد رسمي تبديل شوند که اين روزها در مجمع تشخيص مصلحت نظام در جريان است بنابراين بايد به عواقب برخي مصوبات که بدون کارشناسي صورت مي گيرد انديشيد تا موجب منازعات گسترده در بين ذينفعان نگردد.
 
افزايش حقوق کارکنان دفاتر منجر به مبارزه با فساد اداري خواهد شد.
معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اينکه دفاتر رسمي کشور به طور ميانگين روزانه بالاي 65 هزار فقره خدمت شامل اسناد رسمي و ازدواج و طلاق ارائه مي‌دهند گفت: وظيفه اصلي اين سازمان، تثبيت مالکيت‌ ها، اعتبار بخشي به سند، ثبت مالکيت‌ها و برندها و اجراي اسناد رسمي است. “صادق سعادتيان” با تاکيد بر لزوم افزايش حقوق کارکنان دفاتر رسمي افزود: سردفتري يک تجارت نيست براي همين نيز سردفتران از فعاليت تجاري منع شده‌ اند و افزايش حقوق کارکنان دفاتر رسمي قطعاً منجر به مبارزه با فساد اداري خواهد شد. وي اضافه کرد: هيچ کس منکر افزايش تعداد سردفتران با توجه به جمعيت نيست ولي آرزو داريم تا مجلس با شناخت ظرفيت‌هاي برون سپاري، برخي خدمات همچون حدنگار يا کاداستر و صدور گواهي حصر وراثت را به دفاتر اسناد رسمي محول کند تا تعديلي براي اجراي قانون تسهيل صدور مجوز کسب‌ و کار شود.سعادتيان، طرح حدنگار را کار فوق‌ العاده کارکنان ثبتي قلمداد کرد و يادآور شد: امروزه شاهد حدنگاري بيش از 99 درصد اراضي ملي کشور هستيم که 40 درصد آن طي دو سال گذشته علي رغم مخالفت‌هاي جدي انجام گرفته که اطلاعات عرصه، مکاني و حقوقي افراد جمع‌ بندي مي‌شود و نقطه به نقطه کشور داراي شناسنامه و موقعيت جغرافيايي مي‌ شوند.

نحوه جذب سردفتران جديد بايد مورد بازبيني قرار گيرد.
نماينده جوان مردم تبريز، اسکو و آذرشهر با اشاره به اينکه سال آينده سال هوشمندسازي ثبت اسناد رسمي با اپليکيشين کاتب خواهد بود گفت: از اين طريق مردم با مشکلات احتمالي فعلي مواجه نخواهند شد که البته با تکميل اطلاعات و داده هاي مربوط از سراسر کشور تحقق خواهد يافت. “روح الله متفکر آزاد” افزود: اعضاي کانون دفاتر اسناد رسمي آذربايجان شرقي بيشترين ارتباط لازم را با نمايندگان مجلس دارند تا در تصويب قوانين کمک کنند اما نقص داده اي باعث مي شود تا اجراي آن تا زمان تسلط به تاخير بيفتد. وي اضافه کرد: رسميت يافتن اسناد رسمي با همکاري مجمع تشخيص مصلحت نظام و منويات رهبري تحقق يافته و در قرن 21 که دوران الکترونيکي برنامه هاست بايد از جرائم اسناد غيررسمي جلوگيري به عمل آيد. وي تاکيد کرد: انحصار جايي معني دارد که رقابت وجود داشته باشد لذا رقابت در اين صنف که قرار است بر تعداد سردفتران فعلي افزوده شود معني ندارد و به صنوف تجاري مربوط مي شود، بنابراين از مصاديق مصوباتي است که بايد مورد بازبيني قرار گيرد که اميدواريم تا آن زمان آسيب جدي به دفاتر وارد نگردد.

نمايندگان مجلس تا دير نشده نسبت به اعمال تغييرات اقدام کنند.
رئيس شوراي عالي کانون ها و جوامع سردفتري و دفترياري کشور با اشاره به اينکه اگر آيه 282 سوره بقره در تنظيم سندهاي رسمي به درستي اجرا مي شد گفت: آن وقت وضعيت فعلي در مورد کوه خواري و جنگل خواري رخ نمي داد و نظم و انتظام در جريان قانون الزام سند رسمي تحقق مي يافت که ضرورت اجراي قانون با استناد به مسائل فقهي و حقوقي را ضروري مي سازد. “علي خنداني” افزود: در اجراي الکترونيکي شدن ثبت اسناد رسمي اقدامات قابل قبولي اجرا شده و با اجرايي شدن پلتفرم ها و زيرساخت هاي لازم، در آينده نزديک از اين شيوه مدرن و نوآوري در تنظيم اسناد رسمي استفاده خواهد شد. وي اضافه کرد: در اصلاح فضاي کسب و کار اعتقاد داريم که شان و جايگاه اجتماعي دفاتر اسناد رسمي بسيار خاص بوده و نمي توان آن را با کاسبي هاي عادي جامعه مقايسه کرد اما، هنوز هم دفاتر اسناد رسمي را در زيرمجموعه کسب و کارها قرار داده اند که بايد اين امر مورد توجه نمايندگان مجلس قرار گرفته و تا دير نشده نسبت به تغيير آن اقدام نمايند.
 
سياستگذاران عمر، آرزو و زمان جوانان را هدر ‌مي‌ دهند.
نماينده اول مردم تبريز، اسکو و آذرشهر در مجلس با انتقاد از تأسيس دانشگاههاي متعدد در سطح کشور گفت: همراه رؤساي 8 دانشگاه کشور حدود 30 سال قبل براي دوره آموزشي به يک کشور سفر کرديم، در آنجا به تعداد دانشگاه‌هاي کشور افتخار مي‌ کرديم در حالي که متوجه اشتباه و عمق فاجعه نبوديم. “مسعود پزشکيان” مباحث اقتصادي را به چهار عرصه توليد، کيفيت، مقدار و عرضه تقسيم کرد و ادامه داد: شما براي چه چيزي اين همه دانشگاه را براي 60 ميليون نفر جمعيت تأسيس کرده‌ايد؟! امروزه نزديک به سه هزار دانشگاه در کشور داريم ولي با چه کيفيت و مهارتي که در بعضي از مراکز اعضاي هيأت علمي دارند اما دانشجويي در آنها تحصيل نمي‌کند و سياستگذاران عمر، آرزو و زمان جوانان را هدر ‌مي‌ دهند. وي بر لزوم اتصال اطلاعات و داده‌هاي کدملي، کدپستي، کاداستر، ماده 169 قانون مکرر ماليات‌ها تاکيد کرد و افزود: ايران با اتصال اين موارد مي‌ تواند جلوي رشوه، قاچاق، زمين‌خواري و دادن اطلاعات غلط به سازمان دارايي را بگيرد و اين امر موجب شفافيت مي‌شود در شرايطي که در کشور ما پول، کشتي و نفت بدون هيچ دليلي گم مي‌شوند. پزشکيان، FATF داخلي را راه‌ حلي براي مبارزه با فساد قلمداد کرد و گفت: اگر خواهان مبارزه با فساد، رانت و شفافيت هستيم بايد FATF داخلي را راه‌اندازي نماييم.

رونمايي از تمبر اختصاصي روز دفاتر اسناد رسمي و تقدير از برخي همکاران
گفتني است در ادامه‌ي اين همايش از تمبر اختصاصي روز دفاتر اسناد رسمي رونمايي گرديده و در پايان از سرپرست، سرمربي و اعضاي تيم فوتسال کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي به همراه جمعي از نمايندگان کانون در شهرستان‌ها که در همايش حضور داشتند و نيز از آقاي روحي بستان‌آباد سردفتر بازنشسته دفترخانه 230 تبريز و آقايان محمد حسن خليل‌پور سردفتر بازنشسته 30 تبريز و محمد علي خيراللهي بناب سردفتر بازنشسته 9 بناب از سران دفاتر پيشکسوت و حاضر در جلسه و آقاي مرتضي مشهدي قلعه‌جوقي سردفتر 46 تبريز و عضو فعلي هيئت مديره‌ي کانون سردفتران و دفترياران استان به عنوان سردفتر نمونه با اهداي هدايايي تقدير بعمل آمد.

 
 
 روابط عمومي کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي
   نظرات خوانندگان محترم:

نام :   کامران طالبي     تاریخ و زمان ارسال :   1402/10/14   10:35:14
نظر:   سلام و تبريک و خداقوت و خسته نباشيد .


نام :   ابراهيم اميني بازنشسته     تاریخ و زمان ارسال :   1402/10/21   20:57:21
نظر:   ضمن تبريک اين روز فرخنده به همکاران عزيز به استحضار مي رساند اين آقايان نماينده مجلس در موقع تصويب قانون تسهيل و رسيدگي به رسميت شناختن برگ سبز خودرو کجا تشريف داشتند و مواضعشان چه بوده لطفا اطلاع رساني کنيد و الان که نزديک انتخابات است اينچنين خوشان را مردمي و حامي جامعه سردفتري معرفي مي کنند همکاران عزيز بخاطر داشته و دارند جامعه سردفتري هر چه مي کشد از دست اينان و امثال آنهاست ساده لوحي است به گفته هاي اينها دل ببنديم چون اينان امتحان خود را در مراحل حساس دادند


نوشتن موارد ستاره دار ( نام و نام خانوادگی ، شماره دفترخانه ، نظر ) اجباری است.
 
 
     *   نام و نام خانوادگي و شماره دفترخانه:
         آدرس ایمیل ( پست الکترونیکی ) :
*   نظر :           
  
      

 
    صفحه اصلی
    پست الکترونیکی
    کنترل پنل
    اسناد رسمی آذربایجان شرقی
    تماس با ما


  کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی - کلیه حقوق محفوظ می باشد © 2022
 
 © 2022 The Notaries Association of East Azerbaijan - All Rights Reserved.
  Website Developed by EAZ-Notary IT