کانون سردفتران ودفترياران آذربايجان شرقي بنمايندگي ازخانواده بزرگ دفاتراسنادرسمي استان عروج عارفانه ومظلومانه شهداي خدمت دکتررئيسي خادم جمهور،آيت الله آل هاشم امام جمعه محبوب تبريز،دکتررحمتي استاندارمردمي استان ،دکتراميرعبداللهيان وزيرسخت کوش امورخارجه ،خدمه پروازوتيم حفاظت راتبريک وتسليت ميگويد.
 
Tabriz Notary  
 امروز جمعه 4 خرداد 1403

مناسبتهای ویژه

  بازدیدکنندگان آنلاین: 86 نفر


 عضویت در کانال رسمی کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی در تلگرام
گواهی امضای الكترونيک
کمیسیون حقوقی و وحدت رویه
لیست مراکز درمانی طرف قرارداد
لیست دفاتر مجاز به تنظیم اسناد زندانیان
دانلود نرم افزار تلفن اسناد رسمی استان آذربایجان شرقی
دانلودها و راهنماها
دانلود فرمهای ارزش معاملاتی املاک
دانلود نرم افزار AnyDesk
     اخبار ...

رياست کانون استان تأخير در تصويب طرح الزام به ثبت رسمي اموال غيرمنقول را براي افکار عمومي غيرقابل قبول دانستند

           [ تاریخ انتشار: 1402/08/25 -  کد: 1202 ]

رياست کانون استان تأخير در تصويب طرح الزام به ثبت رسمي اموال غيرمنقول را براي افکار عمومي غيرقابل قبول دانستند

به گزارش روابط عمومي کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي؛ رياست کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي با تاييد نگراني دانشجويان حقوق مبني بر محروم شدن عملي آنها از ورود به مشاغل سردفتري و وکالت در آينده نزديک با توجه به قانون تسهيل صدور مجوزهاي کسب و کار، اجراي آن را بر خلاف عقلانيت و عدالت و از موجبات تبديل شدن سردفتران شاغل به سردفتران بيکار و نيز سردفتران جديد به سردفتران بدهکار دانستند.
رياست کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي در ديدار جمعي از دانشجويان حقوق و فقه و حقوق در مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد دانشگاه ميزان تبريز که بنا به درخواست مسئولين دانشگاه مزبور در محل کانون استان تشکيل شده بود درسخناني با تشريح اجمالي پيرامون سند رسمي وظايف، حقوق و تکاليف دفاتر اسناد رسمي، کانون سردفتران و دفترياران، جايگاه سردفتري را بسيار مهم و مسئوليت آور دانسته و اظهار داشتند برخلاف آراي قضايي که بعد از طي مراحلي همچون بدوي، تجديدنظر و بعضاً واخواهي، فرجام خواهي، اعاده دادرسي و اعتراض ثالث و در نهايت قطعيت حکم که توسط واحد اجراي احکام به مورد اجرا گذارده مي‌شوند، اسناد رسمي به محض صدور و امضاي سردفتر اسناد رسمي قابليت اجرايي پيدا مي‌کند. محمود حسن‌زاده با اشاره به طرح الزام به ثبت رسمي معاملات اموال غيرمنقول که در دستور کار مجمع تشخيص مصلحت نظام قرار دارد تاخير در تصويب آن را براي افکار عمومي غير قابل قبول دانسته و نظر صريح رهبر معظم انقلاب و اجماع سه قوه در اين خصوص را نشانگر جايگاه برجسته اسناد رسمي در جامعه عنوان نمودند. رياست کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي در ادامه جلسه و بعد از سخنان دانشجويان حاضر با تاييد نگراني آنها اظهارداشت قانون مصوب مي‌بايستي جامع و مانع بوده و با در نظرگرفتن مقتضيات زماني و مکاني و با آينده نگري به تصويب برسد در حالي که قانون تسهيل صدور مجوزهاي کسب و کار و در خصوص سردفتري و وکالت باعث پيش‌خور شدن فرصت هاي شغلي و اشباع عملي آنها شده و عملاً در زمان فارغ التحصيلي دانشجويان حقوق امکان فعاليت در مشاغل مزبور را براي آنها از بين خواهد برد. حمداله حاتم زاده بخشايش مسئول روابط عمومي کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي نيز دراين جلسه با استقبال از حضور دانشجويان ، توسعه ارتباط با مراکز دانشگاهي را از جمله برنامه‌هاي کانون استان عنوان کرده و خطاب به دانشجويان وباتوجه به روحيه مطالبه گري، آنها را به حضور هرچه بيشتر در مراکز حقوقي و بيان نظرات و پيشنهادات خود فراخواندند. مسئول روابط عمومي کانون استان در ادامه‌ي صحبت‌هاي خود اظهار داشتند دانشجويان حقوق مي توانند نقش بسيار برجسته‌اي در شکل‌گيري نظم نوين حقوقي با محوريت اسناد رسمي داشته و با حساسيت مسائل مرتبط با اين رشته را در جامعه پيگيري نمايند.
   نظرات خوانندگان محترم:

نام :   کامران طالبي     تاریخ و زمان ارسال :   1402/08/30   10:49:48
نظر:   سلام نکات وزين و قابل تامل وکاربردي و براي رفع مشکلات قضايي مثمر ثمر مي باشند انشاا.... با دفاعيات نمايندگان محترم به تصويب برسد .


نوشتن موارد ستاره دار ( نام و نام خانوادگی ، شماره دفترخانه ، نظر ) اجباری است.
 
 
     *   نام و نام خانوادگي و شماره دفترخانه:
         آدرس ایمیل ( پست الکترونیکی ) :
*   نظر :           
  
      

 
    صفحه اصلی
    پست الکترونیکی
    کنترل پنل
    اسناد رسمی آذربایجان شرقی
    تماس با ما


  کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی - کلیه حقوق محفوظ می باشد © 2022
 
 © 2022 The Notaries Association of East Azerbaijan - All Rights Reserved.
  Website Developed by EAZ-Notary IT