امام حسين عليه السلام فرمودند: مَنْ أحَبَّکَ نَهَاکَ وَمَنْ أبْغَضَکَ أغْرَاکَ. کسي که تو را دوست دارد، از تو انتقاد مي کند و از بديها نهي مي کند و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد مي کند و تو را مغرور مي کند. بحار الانوار،ج75،ص128
 
Tabriz Notary  
 امروز چهارشنبه 2 مهر 1399

مناسبتهای ویژه

  بازدیدکنندگان آنلاین: 144 نفر


عضویت در کانال رسمی کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی در تلگرام
گواهی امضای الكترونيک
کمیسیون حقوقی و وحدت رویه
لیست مراکز درمانی طرف قرارداد
دانلود نرم افزار تلفن اسناد رسمی استان آذربایجان شرقی
دانلودها و راهنماها
دانلود فرمهای ارزش معاملاتی املاک
دانلود نرم افزار AnyDesk
     اخبار ...

مراسم تکريم و معارفه اعضاي هيات مديره کانون سردفتران و دفترياران تهران در کانون برگزار شد

           [ تاریخ انتشار: 1398/05/27 -  کد: 645 ]

مراسم تکريم و معارفه اعضاي هيات مديره کانون سردفتران و دفترياران تهران در کانون برگزار شد

مراسم تکريم و معارفه اعضاي هيئت مديره کانون سردفتران و دفترياران تهران صبح شنبه98/5/26 با حضور معاون قوه قضاييه و رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در محل کانون برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفتريارانتهران، در اين جلسه خداييان، رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکيد بر اينکه نظارت بايد به روز و مکانيزه باشد گفت: براي ايجاد تحول در جامعه سردفتري بايد طرح و برنامه وجود داشته باشد و در تهيه اين برنامه بايد از نظر سردفتران هم استفاده شود.

 

وي ضمن تبريک اعياد قربان و غديرخم به آيات شريفه قرآن در باب داد و ستد اشاره کرد و گفت: طبق آيات قرآن، کاتب و شهود عادل بايد داد و ستد را ثبت کنند و سردفتران اسناد رسمي مي‌توانند مصداقي از کاتب بالعدل باشند. سند رسمي مورد احترام همه مردم است و اين اهميت کار دفاتر اسناد رسمي را در کاهش دعاوي و پرونده‌هاي قضايي نشان مي‌دهد که هر چه بيشتر براي رونق و اعتبار سند رسمي تلاش کنند، ميزان اختلاف و درگيري‌ها در جامعه کمتر خواهد بود و اين امر بايد در دستور کار قرار گيرد.

 

خداييان با بيان اينكه اعضاي کانون بايد همانند دستگاه قضايي كشور تحول را در دستور کار خود قرار دهند، افزود: با توجه به تحول در دوره جديد قوه قضائيه، کانون سردفتران و دفترياران و دفاتر اسناد رسمي هم بايد از اين تحول بهره‌مند شود و هدف از اين تحول در دستگاه قضايي دقت و سرعت در انجام کار است.

 

وي با تاكيد بر كسب رضايت مردم در كنار سرعت و دقت در انجام كار، ‌بر لزوم مردمداري تاكيد كرد و به ارتباط گسترده دفاتر اسناد رسمي با مردم اشاره كرد و گفت: بيش از ?هزار دفاتر اسناد رسمي در کشور وجود دارد و با احتساب دفاتر اسناد رسمي ازدواج و طلاق بيش از ?? هزار دفتر مستقيما با مردم در ارتباط هستند که خدمت ارائه مي‌دهند و ضمن دقت در خدمات، بايد با سرعت را نيز مدنظر قرار بدهند.

 

رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکيد بر اينکه نظارت بايد به روز و مکانيزه باشد و در دستور کار گيرد اظهار داشت: براي ايجاد تحول در جامعه سردفتري طرح و برنامه داشته باشيد که با اجراي هر برنامه نتيجه بايد بررسي و در تهيه اين برنامه سعي کنيد از راي سردفتري استفاده شود. اگر برنامه وجود نداشته باشد دچار روزمرگي خواهيد شد. برنامه ريزي در سه بازه زماني ميان مدت، کوتاه مدت و بلند مدت نتايج و تاثيرات فراواني خواهد داشت. حفاظت و حراست از قشر عظيم جامعه سردفتري هم بايد مدنظر باشد.

 

رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هيئت مديره کانون را اميني صادق براي دفاتر اسناد رسمي دانست و بر لزوم امانت داري و درستکاري، شفافيت در کارها و جلب اعتماد راي دهندگان در انتخابات تاکيد کرد.

 

وي با اشاره به اينکه کانون سردفتران نبايد در ارائه خدمات به دفاتر اسناد رسمي تبعيضي بين آنان قائل شود، بر ضرورت انتقاد پذيري اعضاي هيئت مديره تاکيد کرد و ادامه داد: آسيب‌شناسي وضع موجود در تمام بخش‌هاي اداري و مالي کانون موجب خواهد شد نقاط ضعف و قوت شناسايي شوند. نبايد چنين تصور شود که تمام کارهاي گذشته صحيح بوده است.

 

خداييان تشکيل گروه هاي حقوقي با کمک سازمان ثبت براي آسيب شناسي و اصلاح قوانين را امري مهم دانست و خاطرنشان کرد: هيات مديره کانون بايد در شناسايي افراد سودجو که سعي مي‌کنند به حيثيت جامعه سردفتري آسيب برساند تلاش کند و مانع آسيب رساندن آنها شود.

 

وي استفاده از فناوري‌هاي نوين در ارائه خدمات در دفاتر اسناد رسمي و تکميل آرشيو دفاتر اسناد رسمي را از ديگر نکات مهم برشمرد و بر لزوم گسترش ارزش هاي اصيل اسلامي و انقلاب اسلامي در جامعه سردفتري و گسترش فرهنگ بسيجي و جهادي در ارائه خدمات در دفاتر اسناد رسمي تاکيد کرد.

 

رئيس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پايان از تلاش‌هاي اعضاي هيئت مديره كانون سردفتران و دفترياران در دوره پنجم و راي دهندگان در انتخابات اخير اين كانون و همه عوامل برگزار کننده ششمين دوره انتخابات کانون سردفتران و دفترياران قدرداني كرد.

 

پيش از سخنان خداييان، دشتي اردكاني به بيان گزارشي از عملكرد سه ساله هيات مديره و واحدهاي كانون در پنجمين دوره هيات مديره پرداخت و گفت: در سه سال گذشته در استانهاي سيستان و بلوچستان، چهارمحال و بختياري، ايلام، هرمزگان، بوشهر، آذربايجان غربي و خراسان شمالي املاکي متناسب با تعداد دفاتر اسناد رسمي هر استان با مجموع مبلغ 15 ميليارد و 320 ميليون تومان خريداري شده است . همچنين طي مدت مذکور در استان هاي قم، مازندران و سمنان زمين هايي با مساحت 1830 مترمربع براي ساخت ساختماع ابتياع شده و در مجموع مبالغ پرداختي از اين بابت به مبلغ 5 ميليارد و 760 ميليون تومان بالغ شده است.

 

وي در ادامه به بيان جزئيات پرداخت كه متن كامل آن به اين شرح است:

 

ساخت و بازسازي هاي انجام شده:

1-     در تهران  اقدامات لازم براي طراحي و ساخت موزه و ساختمان فرهنگي كانون بامتراژ حدود 660 متر با حفظ نماي ميراث فرهنگي  با بازسازي ساختمان قديمي خيابان امام خميني  به پايان رسيده و همچنين ساختمان صحاف زاده براي اسكان مديران استاني و استقرار شوراي عالي و گروه پارلماني بازسازي و تجهيز شده است . همچنين با هماهنگي سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ؛ قراردادهاي مربوط به مطالعات ساخت و تجاري سازي ساختمان قصريخ کانون (محل فعلي مرکز علمي کاربردي کانون)  مورد بررسي و امضاء قرار گرفت.

2– ساختمان هاي کانون در استانهاي  البرز ـ اصفهان ـ بوشهر ـ خراسان شمالي وكهگليويه و بويراحمد  براي ساخت سالن اجتماعات مورد بازسازي قرار گرفته اند.

3 - ساختمان هاي کانون در استان هاي آذربايجان شرقي ـ اصفهان ـ  سيستان و بلوچستانـ خراسان شمالي و يزد  با انجام تغييرات کلي مورد بازسازي قرار گرفت و همچنين براي استانهاي قم و  آذربايجان غربي با تهيه نقشه ها و اخذ مجوزات ساخت ؛ قراردادهاي لازم براي احداث بنا انجام شده است .

4 - ادامه عمليات باقيمانده براي تکميل پروژه  هاي ساختماني کانون در استان هاي كرمان ـ کردستان ـ  زنجان ـ فارس و يزد در سه سال گذشته به سرانجام رسيده است.

 

2 ) امور مالي و حسابداري 

وصولي هاي حق بيمه بازنشستگي

مجموع ده درصد وصول شده بابت حق بيمه بازنشستگي از دفاتر اسناد رسمي مبلغ 682 ميليارد تومان طي سه سال گذشته و به طور ميانگين براي هر سال 227 ميليارد تومان بوده است .

 

سپرده هاي بانكي

مجموع سپرده هاي بانكي حساب بيمه و بازنشستگي در پايان سال 1397 حدود مبلغ 436 ميليارد تومان بوده است . طي سه سال گذشته در مجمع 26 فقره سپرده بلندمدت بانكي از محل مازاد ده درصدهاي وصول شده نسبت به هزينه ها به مجموع ريالي مبلغ 184 ميليارد تومان نزد بانك ملي ايران سپرده گذاري شده است .

 

هزينه هاي پرسنلي

مجموع هزينه هاي پرداخت شده پرسنلي طي سه سال گذشته به تفكيك و در چارچوب بودجه مصوب براي كانون هاي مركز و استان‌ها مبلغ 19 ميليارد و هشتصد ميليون تومان و به طور ميانگين براي هر سال مبلغ
شش ميليارد و 600 ميليون تومان بوده است .

 

هزينه هاي اداري

هزينه هاي پرداخت شده اداري تمامي كانون‌ها و جوامع استاني در 3 سال گذشته در مجموع به مبلغ 13 ميليارد و 800 ميليون تومان بالغ گرديده است . ميانگين انجام هزينه هاي اداري هر سال مبلغ 4 ميليارد و 600 ميليون تومان بوده است.

هزينه ها، سرمايه اي  و خريد اثاثيه و مجله كانون

 

مجموع هزينه‌هاي انجام شده سرمايه‌اي به غير از خريد ساختمان‌هاي استاني در طي سه سال گذشته: مبلغ 6 ميليارد و 157 تومان و براي هر سال به طور ميانگين 2 ميليارد و 50 ميليون تومان بوده است. همچنين مجموع سرمايه گذاري انجام شده براي خريد زمين و ساختمان در استان هاي مختلف كشور طي سه سال گذشته مبلغ 21 ميليارد و هشتصد ميليون تومان بوده است .

 

پرداخت به کانون هاي استاني

باتوجه به بودجه مصوب شده براي كانون ها و جوامع استاني طي سالهاي 1396 و 1397 در مجموع  مبلغ 21 ميليارد و 281 ميليون تومان بابت هزينه هاي پرسنلي – اداري و آموزشي و جاري استان ها پرداخت گرديده است.  اين مبلغ به طور ميانگين براي هر سال مبلغ 10 ميلياردو 640 ميليون تومان بوده است .

 

حقوق بازنشستگي  و مستمري بازماندگان

در مجموع مبلغ 330 ميليارد تومان طي سال هاي 95 لغايت 97 بابت حقوق بازنشستگان- مستمري بازماندگان و عيدي آنان به همراه كمك هزينه ايام بيكاري دفترياران پرداخت شده است . تعداد بازنشستگان و بازماندگان كانون از ابتدا 2308 نفر در ابتداي سال 1395 به 2605 نفر در پايان سال 97 بالغ شده است .

 

 در ابتداي سال 95 به هر سردفتر بازنشسته با 30 سال اشتغال كامل مبلغ 4 ميليون و 549 هزار تومان و به هر دفتريار با همان مدت اشتغال مبلغ 3 ميليون و 639 هزار تومان حقوق يا به بازمانده آن ها مستمري پرداخت مي‌گرديد . در حال حاضر پرداختي به سردفتران و دفترياران بازنشسته به ترتيب مبلغ 6 ميليون و 881 هزار تومان و 5 ميليون و 505 هزار تومان با 30 سال اشتغال كامل است.

 

هزينه هاي درماني پرداخت شده

در طي 3 سال گذشته به صورت مجموع مبلغ 85 ميليارد و 100 ميليون تومان هزينه هاي درماني پرداخت گرديده است كه به طور ميانگين هر سال 28 ميليارد و 366 ميليون تومان خواهد بود .

 

3 ) آموزش

در حال حاضر امور آموزشي و پژوهشي كانون در چند مركز به طور جداگانه و موازي پيگيري و اجرا مي شود  اما سعي شده است تا در دوره پنجم هيات مديره؛  به انجام اموري كه موجب ارتقاء و يا تكميل تحصيلات آكادميك سردفتران علاقه‌مند به ادامه تحصيل مي گردد،  از قبيل عقد قراردادهاي آموزشي با مراكز آموزشي عالي داخل و يا خارج كشور جهت تحصيلات تكميلي سردفتران و دفترياران در مقاطع ليسانس، فوق ليسانس و دکتري  و همچنين دوره هاي آمادگي و تقويت تحصيلي، اقدام  شود .

 

واحد اختبار و اعلام نظر مشورتي و نظارت تحصيلي ( موضوع مواد 2 و 69 قانون دفاتر و آيين نامه نحوه نظارت بر تحصيل سردفتران و دفترياران )  از واحدهاي زير مجموعه آموزش کانون مي باشند که طي سه سال گذشته فعاليت هاي  خود را به نحو احسن انجام داده اند.

 

4) تقسيم اسناد

طي سه سال گذشته  تعداد  2917  نامه وارد کميسيون تقسيم اسناد  و 4354 نامه از کميسيون مذکور صادره و به طور ميانگين در هر سال حدود  71   جلسه برگزار شده است.

 

5) حقوقي و حمايت قضايي

دفتر حقوقي كانون متشكل از 5 كميسيون: حقوقي ـ  معاضدت ـ بررسي و اصلاح قوانين ـ وحدت رويه و  بيمه و مسئوليت  است که طي سه سال گذشته مجموعاً 463  نامه در كميسيون هاي فوق الذكر تهيه شده و مجموع نامه هاي ارسالي آنها  572 مورد بوده است.

 

 برخي ديگر از مهمترين کارهاي انجام شده اين دفتر شامل :  بررسي و اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمي ـ تشكيل كارگروه بررسي و اصلاح مجموعه بخشنامه هاي ثبتي ـ بررسي و اصلاح آيين نامه بيمه و بازنشستگي ـ وصول مطالبات كانون ـ بررسي پرونده هاي مربوط به شمول يا عدم شمول مقررات  بيمه و  بازنشستگي و مستمري ـ جمع آوري مطالب مربوط به تاليف سري جديد كتاب نظريات مشورتي ـ چاپ كتاب مجموعه تاريخي مقررات ثبت اسناد ـ پيگيري تمامي امور مهم صنفي و بعضا شكايت به ديوان عدالت اداري از جمله بخشنامه اثر انگشت، بخشنامه هاي وحدت رويه ، ارزش معاملاتي ،عدم شمول عوارض كسب و پيشه به دفاتر اسناد رسمي ، ماده 169 قانون اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم ـ پيگيري افزايش تعرفه حق التحرير ـ  شكايت عليه نيروي انتظامي در خصوص ماده 29 آيين نامه تخلفات رانندگي ـ  تحليل موضوعات مهم مربوط به صنف در ماهنامه و ساير موارد بوده است .

 

6) دبيرخانه

مجموع نامه هاي وارده به دبيرخانه 100393 نامه و  تعداد نامه هاي صادره طي اين سه سال 30463 نامه بوده است .

 

7) درماني

سابقاً رسيدگي به پرونده هاي درماني همكاران به صورت ميانگين بين 4 تا 5 ماه تاخير داشت در حال حاضر ميانگين زمان رسيدگي به پرونده هاي درماني همكاران و همچنين رسيدگي به پرونده هاي ارسال شده از 1319 مركز درماني طرف قرارداد در بيشتر اوقات ايام سال حداكثر 15 روز كاري است.

 

در دوره هيات مديره پنجم كليه اختيارات مربوط به تعيين مراكز درماني، تشخيص نوع مراكز درماني و تعداد مراكز درماني مورد نياز همكاران در هر استان، به مسوولان محترم درمان استان ها تفويض شد. همچنين در اين دوره فرانشيزها در ارايه خدمات مختلف مراكز درماني طرف قرارداد  روندي کاهشي را طي كرد.  ظرف 2 سال گذشته سقف ارايه خدمات درماني در مراكز طرف قرارداد بدون نياز به ارايه معرفي نامه از 200 هزار تومان به 1 ميليون تومان افزايش داده شده و سقف دريافت دارو بدون نياز به تاييد واحد بيمه و درمان از 150 هزار تومان به 500 هزار تومان افزايش يافته است.

 

نرم افزار جامع بيمه و درمان در اوايل شهريور سال 1396 تحويل واحد بيمه و درمان شد و اطلاعات پايه حدود 31000 نفر بيمه شده شناخته شده در اجراي طرح تعيين افراد تحت تكفل توسط واحد بيمه و درمان ، در نرم افزار مذکور به ثبت رسيد . از ديگر اقدامات واحد درمان مي توان به تهيه دستورالعمل بيمه عمر، حوادث و از كارافتادگي ـ اجراي طرح تنخواه درماني در استان ها ـ اسكن پرونده هاي درماني ـ  ايجاد تغييرات اساسي در بخش پوشش هاي دندانپزشكي و  فراهم ساختن زير ساخت حذف ارسال فيزيكي اسناد درماني در طي اين دوره هيات مديره ؛ اشاره کرد .

 

8)رفاهي و ورزشي

با تشكيل كميته رفاهي ورزشي روند انعقاد تفاهم نامه با هتل ها و مراكز اقامتي تفريحي در سراسر كشور آغاز شد كه در فاز اول با بيش از 65 هتل ، 10 مجموعه ورزشي و 2 مركز تفريحي و 8 هتل تفاهم نامه همكاري امضا شد كه از سال 95 الي آذر 96 مجموعاً 1778 نفر از خدمات فوق استفاده كردند. از ديگر عملكردهاي اين واحد برگزاري كلاس هاي ورزشي ، تشكيل بيش از 50 جلسه كاري ، برگزاري فوتسال جام رمضان و ...

 

9)روابط عمومي

انتشار اخبار همايش ها در سايت كانون و رسانه ها – هماهنگي جهت پخش اخبار و مصاحبه هاي كانون در رسانه ملي – برگزاري 9 نشست خبري -  ايجاد كانال اختصاصي كانون در سايت آپارات –انتشار اخبار ، اطلاعيه ها ، تسليت ، تقدير و ساير موارد از طريق پيام رسانهاي مجازي ـ انتشار دو نشريه ماهانه كانون – ارسال نامه تبريك در مناسبت ها – برگزاري مراسم ششم دي و  از اهم فعاليتهاي روابط عمومي بوده است .

 

10) صندوق تعاون

طي سه سال گذشته ؛  تعداد وام هاي پرداخت شده 5267 فقره به مبلغ 87 ميليارد و 400 ميليون تومان بوده است است مبلغ 55  ميليارد و 700 ميليون تومان از وام هاي پرداختي در طي سه سال گذشته وصول و 6068 فقره از وام ها تسويه شده است ـ دوره انتظار دريافت وام به نزديک يک ماه کاهش يافته است .

 

11) گواهي امضاء الكترونيك

واحد گواهي امضاء الكترونيك طي دوره پنجم هيات مديره كانون به انجام امور زير اهتمام ورزيده است: فعالسازي دفاتر متصدي صدور گواهي امضاي الكترونيك ـ  اطلاع رساني در خصوص اخذ مجوز تصدي صدور گواهي ـ  شركت در كليه جلسات مرتبط  ـ رفع مشكلات سيستمي متصديان ـ  پيگيري هاي مكرر جهت پرداخت بدهي دفاتر متصدي ـ  فعالسازي دفاتر متصدي صدور گواهي مهرسازماني و فعالسازي دفاتر متصدي ابطال گواهي

 

12) دفتر نشريات و مجله كانون

بعضي از فعاليت هاي  دفتر مجله کانون به منظورفراهم كردن موجبات پيشرفت علمي و عملي سردفتران و دفترياران طي سه سال گذشته به شرح زير بوده است :

 

1-جذب مشاركت فعال دانشمندان حقوق و جلب همياري علمي جامعه دانشگاهي و متخصصان پژوهشگر ضمن فراخوان اولويت موضوعي مقالات كه نياز روز جامعه سردفتري است ـ 2- استمرار اقدامات تبليغي – ترويجي و اطلاع رساني ماهنامه "كانون" و تعامل با ساير نشريات و خبرگزاري ها ـ 3- معرفي كتاب و تازه هاي نشر در زمينه حقوقي با همكاري انتشارات معتبر تخصصي حقوق ـ 4- تعامل علمي و تخصصي با نويسندگان مبتدي. ـ 5- الكترونيكي شدن فرايند رسيدگي به مقالات از مرحله دريافت تا چاپ ماهنامه.

 

در خصوص فصلنامه "حقوق و فناوري اطلاعات"، آنچه در دستور كار است، عبارتند از:

 

اجرايي شدن اخذ درجه ي علمي از وزارت علوم، تكميل فرآيند جذب اعضاي هيئت تحريريه و شوراي داوري مقالات ، مشاركت علمي و پژوهشي فصلنامه با همايش هاي علمي و تخصصي ، پذيرش سفارش مقاله و امضاي قرارداد با نويسندگان و پژوهشگران حقوقي پس از طي مراحل معمول نشريات علمي.

 

13) دفتر نظارت و بازرسي

در سه سال گذشته  تعداد  2881 دفتر اسناد رسمي مورد بازرسي و 2550 دفترخانه مورد بازرسي اجمالي قرار گرفت . در همين راستا ميزان 5 ميليارد و 600 ميليون تومان از مطالبات کانون بابت 10% حق التحرير دفاتر اسناد وصول شد. براي 98  دفتر اسناد رسمي تقاضاي رسيدگي و تعقيب انتظامي درخواست شده است. همچنين تعداد شكايت هاي رسيدگي شده اعم از اشخاص حقيقي يا حقوقي و دادسرا و مراجع قضايي 6269 مورد بوده است. تعداد مكاتبات انجام شده در رابطه با ارسال گزارش هاي بازرسي و يا موردي و يا ساير موارد مطروحه به سازمان ثبت و يا ثبت استان و يا ادارات و مراجع ذي ربط و مكاتبات انجام شده با واحدهاي داخلي كانون 6655 مورد بوده است .

 

14 ) هيأت مديره

هيأت مديره كانون طي سه سال عملكرد خود در مجموع 476 جلسه دو ساعته برگزار نموده است . حاصل تصميمات هيأت مديره در 2358 بند مصوبه منعكس شده است. به طور ميانگين در هر سال حدود 80 جلسه هيأت مديره كانون تشكيل و ميانگين مصوبات هر جلسه 10  بند بوده است.

 

اعضاي جديد هيئت مديره کانون سردفتران و دفترياران در دوره ششم؛ محمدرضا دشتي اردکاني، محمد عظيميان، علي خنداني، مبارکه شهرياري، ناصر بلاغي، عليرضا سليمي نائيني، حسن روشن، علي اکبر اسکندري، کرمعلي هادي نسب و زهرا ناصري هستند.

   نظرات خوانندگان محترم:

نام :   مجيد طالبي دفتر 6مراغه     تاریخ و زمان ارسال :   1398/05/28   08:16:05
نظر:   با سلام و تبريک به هييت مديره جديد اميد است شاهد موفقيت روز افزون با شيم


نوشتن موارد ستاره دار ( نام و نام خانوادگی ، شماره دفترخانه ، نظر ) اجباری است.
 
 
     *   نام و نام خانوادگي و شماره دفترخانه:
         آدرس ایمیل ( پست الکترونیکی ) :
*   نظر :           
  
      

 
    صفحه اصلی
    پست الکترونیکی
    کنترل پنل
    اسناد رسمی آذربایجان شرقی
    تماس با ما


  کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی - کلیه حقوق محفوظ می باشد © 2015
 
 © 2015 The Notaries Association of East Azerbaijan - All Rights Reserved.
  Website Developed by EAZ-Notary