الحرص موقع في کثير العيوب طمع آدمي را به بسياري از خطاها گرفتار مي سازد حضرت علي عليه السلام غرر الحکم
 
Tabriz Notary  
 امروز ﺳﻪشنبه 4 ارديبهشت 1397

مناسبتهای ویژه

  بازدیدکنندگان آنلاین: 15 نفر


عضویت در کانال رسمی کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی در تلگرام
گواهی امضای الكترونيک
کمیسیون حقوقی و وحدت رویه
لیست مراکز درمانی طرف قرارداد
دانلود نرم افزار تلفن اسناد رسمی استان آذربایجان شرقی
دانلودها و راهنماها
دانلود فرمهای ارزش معاملاتی املاک
دانلود نرم افزار Team Viewer
     اخبار ...

همايش بزرگداشت روز دفاتر اسناد رسمي در سالن پتروشيمي تبريز برگزار شد

           [ تاریخ انتشار: 1395/10/08 -  کد: 387 ]

همايش بزرگداشت روز دفاتر اسناد رسمي در سالن پتروشيمي تبريز برگزار شد

همايش بزرگداشت روز دفاتر اسناد رسمي در سالن پتروشيمي تبريز برگزار شد

 

مراسم گراميداشت روز دفاتر اسناد رسمي  روز ششم دي ماه  1395 در سالن پتروشيمي تبريز با حضور اجتماع پرشور سردفتران و دفترياران استان و رئيس کل دادگستري استان و معاونت پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان ،  فرماندار شهر تبريز ، قضات عضو شواري علمي دادگستري استان ، هيات مديره کانون وکلاي دادگستري ، ميهماناني از اداره کل بازرسي استان ، مديرکل ثبت استان و روساي واحدهاي ثبتي و بازرسان ثبت استان ، اساتيد حقوق و بازنشستگاه سردفتر و دفتريار و ميهمانان ديگر برگزار شد.

 

در اين مراسم ابتدا رئيس کانون سردفتران و دفترياران استان ضمن خير مقدم گويي به ميهمانان و تبريک اين مناسبت ، از مواضع قانونمدار و حق بجانب دادگستري استان در رابطه با اجراي ماده 29 قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي و لزوم تنظيم و ثبت رسمي اسناد خودرو توسط دفاتر اسناد رسمي ، تقدير و تشکر کرد، و روز 6 دي را مناسبتي براي قدرداني از کساني دانست که مدافع اعتبار سند رسمي هستند.

 


محمدرضا اديب، ابراز تاسف نمود از اينکه اعتبار نهاد خدوم نيروي انتظامي که مراقبت بر حفظ جان و مال و آبروي اشخاص را در شرح وظايف خود دارد جهت ايجاد منافع مادي براي چند نفر سهامدار شرکت رهگشا و تجاوز به حريم شغلي دفاتر اسناد رسمي مورد استفاده قرار گيرد. او دفتر اسناد رسمي را نهادي کاملا موفق در انجام رسالت قانوني خود با پيشينه درخشان هشتاد ساله عنوان کرد.


او در ادامه صحبتهاي خود با اشاره به موضوع تعارض بينه شرعي با سند رسمي ادامه داد اسناد رسمي که با رعايت يک سري تشريفات خاص توسط فردي که صلاحيتهاي او مورد تائيد حاکميت است تنظيم و ثبت ميگردد علي الاصول نبايد با شهادت دو نفر شاهد که چه بسا انگيزه هاي ديگري غير از اعلام حقايق داشته باشند مورد خدشه قرار گيرد، و از علما و مجلس شوراي اسلامي درخواست کرد در مورد اعتبار سند رسمي در معارضه با بينه شرعي، يکبار ديگر تجديد نظر کنند همانگونه که در سهم الارث زوجه چنين تجديد نظري صورت گرفته است.


در ادامه، مدير کل ثبت اسناد و املاک استان، آقاي کاظم به پايي در بيانات مختصري به سردفتران و دفترياران تبريک گفتند و از حضور ميهمانان تقدير و تشکر کردند ايشان  فعاليت دفاتر اسناد رسمي را سبب امنيت روابط حقوقي و تثبيت مالکيت عنوان کردند و 6 دي را مناسبتي مهم براي سازمان ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمي دانستند.رئيس کل دادگستري استان در سخنراني خود پس از تبريک مناسبت، بيانات مهم و مسئولانه اي در رابطه با مسايل دفاتر اسناد رسمي ايراد فرمودند.

حجت الاسلام والمسلمين مظفري اظهار داشتند جاي تاسف دارد نهادي که مدافع حقوق مردم است چه در بعد امنيت رواني چه در  بعد امنيت مالي و چه در بعد امنيت جاني  امروز رويکردش اين شده است که اقدام به صدور سند مالکيت کند امري که در هيچ نظام حقوقي پذيرفته شده نيست که سازمان رسمي کشور که زير نهادي محکم و قوي و مقتدر مشغول فعاليت است را کنار بگذاريم و از خودمان دکاني باز کنيم و بگوئيم مردم مراجعه کنند سند مالکيت صادر ميکنيم. 

 

ايشان در بخش ديگري گفتند امروز توجه به اسناد رسمي يکي از رويکردهاي مهم و اصلي و پيشگيرانه قوه قضائيه است خصوصا طرحي در يک سال اخير در معاونت پيشگيري از وقوع جرم تدوين شده است و جوامع سردفتري يکي از ارکان مهم اجرائي اين طرح است بحث ساماندهي مشاورين املاک و خودروها تا اجازه ندهيم اشخاصي خودسرانه و بدون توجه يا با توجه به عرصه اي ورود کنند که از حيطه صلاحيت آنها خارج است چرا که تنظيم مبايعه نامه و نظاير ان از مباحث مهم حقوقي است.


رئيس کل دادگستري استان، توجه به اسناد رسمي را امروزه يک موضوع مهم و چالش بر انگيز دانستند که اگر جلوي اين کار (مداخله درکار دفاتر اسناد رسمي توسط رهگشا) گرفته نشود و اين وضعيت پيش برود در اينده دچار مشکل جدي خواهيم شد امروز خواست اصلي جامعه قضائي کشور انهايي که دلسوز مسائل حقوقي مردم و حقوق شهروندي هستند خصوصا مسئولين قواي سه گانه خواستشان اين است که ماده 22 قانون ثبت احيا بشود و هيچ گونه منافاتي ندارد که حاکميت بنا به ضرورت در کنار توافقات اوليه متعاملين ثبت آنها را در دفاتر اسناد رسمي الزامي کند.


آخرين سخنران آقاي دکتر شهرتي فر، فرماندار کلان شهر تبريز بودند که در بياناتي اين مناسبت را به سردفتران و دفترياران تبريک گفتند و سند رسمي را مورد وثوق و اطمينان و قابل قبول براي ادارات و مراجع، و موثر در رفع شبهات و منازعات دانستند. او با اشاره به اينکه  کانون سردفتران و دفترياران در استان تشکيل شده است اشعار داشتند کانون سردفتران بايد نقش بيشتري در اداره امور جامعه داشته باشد همچنين سردفتران و دفترياران را به فعاليت در زمينه تحقق حقوق شهروندي دعوت نمودند و ارائه هرگونه نظرات و پيشنهادات و انتقادات آنها را در اين زمينه خواستار شد.


در ادامه جلسه از 4 نفر از بازنشستگان با تقديم لوحي تجليل بعمل آمد. و سپس لوح يابودي نيز به تعداد 75 نفر دانشجويان فارغ التحصيل کانون اعطا شد. 

 

 

گزارش تصويري کاملتري از همايش متعاقبا در همين سايت ارائه خواهد گرديد.

   نظرات خوانندگان محترم:

نام :   بهروز رحمتي سردفتر 12 مراغه     تاریخ و زمان ارسال :   1395/10/11   09:10:25
نظر:   عرض سلام و تبريک محضر تمام حضار و همکاران و شرکت کنندگان و عرض خداقوت به همکاران و هيئت مديره پرتلاش کانون سردفتران آذربايجان شرقي


نام :   محمد نيک خصال دفتر 1 بناب     تاریخ و زمان ارسال :   1395/10/13   09:55:02
نظر:   باسلام سپاس از زحمات کانون خصوصا جناب آقاي اديب


نام :   صابر نظري 37 ميانه     تاریخ و زمان ارسال :   1395/10/13   11:16:49
نظر:   از رياست کانون و ساير همکاران در همايش شش دي کمال تشکر است


نوشتن موارد ستاره دار ( نام و نام خانوادگی ، شماره دفترخانه ، نظر ) اجباری است.
 
 
     *   نام و نام خانوادگي و شماره دفترخانه:
         آدرس ایمیل ( پست الکترونیکی ) :
*   نظر :           
  
      

 
    صفحه اصلی
    پست الکترونیکی
    کنترل پنل
    اسناد رسمی آذربایجان شرقی
    تماس با ما


  کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی - کلیه حقوق محفوظ می باشد © 2015
 
 © 2015 The Notaries Association of East Azerbaijan - All Rights Reserved.
  Website Developed by EAZ-Notary