کانون سردفتران ودفترياران آذربايجان شرقي بنمايندگي ازخانواده بزرگ دفاتراسنادرسمي استان عروج عارفانه ومظلومانه شهداي خدمت دکتررئيسي خادم جمهور،آيت الله آل هاشم امام جمعه محبوب تبريز،دکتررحمتي استاندارمردمي استان ،دکتراميرعبداللهيان وزيرسخت کوش امورخارجه ،خدمه پروازوتيم حفاظت راتبريک وتسليت ميگويد.
 
Tabriz Notary  
 امروز جمعه 4 خرداد 1403

مناسبتهای ویژه

  بازدیدکنندگان آنلاین: 82 نفر


 عضویت در کانال رسمی کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی در تلگرام
گواهی امضای الكترونيک
کمیسیون حقوقی و وحدت رویه
لیست مراکز درمانی طرف قرارداد
لیست دفاتر مجاز به تنظیم اسناد زندانیان
دانلود نرم افزار تلفن اسناد رسمی استان آذربایجان شرقی
دانلودها و راهنماها
دانلود فرمهای ارزش معاملاتی املاک
دانلود نرم افزار AnyDesk
     اخبار ...

ديدار هيئت مديره کانون سردفتران و دفترياران استان آذربايجان شرقي با همکاران شهرستان مراغه

           [ تاریخ انتشار: 1401/12/07 -  کد: 1133 ]

ديدار هيئت مديره کانون سردفتران و دفترياران استان آذربايجان شرقي با همکاران شهرستان مراغه

ديدار هيئت مديره کانون سردفتران و دفترياران استان آذربايجان شرقي با همکاران شهرستان مراغه 
 
آقايان محمود حسن زاده ، صمد احمدلو و حمداله حاتم زاده بخشايش به نمايندگي از هيئت مديره کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي در سفري به شهرستان مراغه ابتدا با حضور در مزارمرحوم دکتر حسين مجيدي سردفتر فقيد 21  مراغه ضمن همدردي  با اعضاي خانواده آن مرحوم با نثار فاتحه اي ياد و خاطر ايشان را گرامي داشتند.
اعضاي هيئت مديره سپس در جلسه اي که در محل سالن کنفرانس مجموعه فرهنگي ورزشي کايسا جهت ديدار با همکاران شهرستان مراغه تدارک ديده شده بود شرکت ، و با استماع صحبتهاي همکاران به بيان نکته نظرات خود پرداختند.
در اين جلسه ابتدا جمعي از همکاران شهرستان مراغه با انتقاد از اختلالات سامانه  ثبت آني که که ميتواندزمينه حرکات و حرفهاي عوامانه و پوپوليستي عليه سندرسمي ونيز دفاتر اسناد رسمي رافراهم نمايدمطرح ودرعين حال از اجراي ماده 13 قانون ثبت پيرامون تعليق سران دفاتر و دفترياران به محض صدور کيفر خواست در مراجع قضايي که عمدتا زمينه ساز طرح شکايت هاي واهي و در عين حال آسيب هاي روحي ، رواني ، مالي و حيثيتي را موجب مي شود از جمله مشکلات دفاتر دانسته اند.
در ادامه همکاران شهرستان مراغه خواستار جلسات مستمر هيئت مديره با همکاران شهرستاني، فراهم نمودن  امکانات رفاهي و ورزشي،  استفاده ازعلم وتکنولوژي روزدرفعاليت دفاتراسنادرسمي، اتخاذ رويه واحد در مسائل اختلافي و استعلامات دفاتر را ازجمله مطالبات خودعنوان نمودند.                                                                بعدازاستماع صحبت هاي همکاران شهرستان مراغه محمود حسن زاده رياست کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي با گراميداشت ياد و خاطره مرحوم دکتر حسين مجيدي همکار فقيد 21 مراغه و شاعر پرآوازه کريمي مراغه اي بر بروز رساني دفاتر و مشارکت همگاني با توجه به نيازهاي جامعه در فعاليت دفاتر اسناد رسمي تاکيد نمودند.
 
 
رياست کانون استان سکوت و انفعال را آسيبي بزرگ براي دفاتر دانسته و توسعه دفاتر اسناد رسمي را مشروط بر پويايي در تمامي حوزه هاي آن عنوان دانستند.
ايشان با اشاره به موضوعاتي که در سفر اخيررياست محترم ثبت اسناد و املاک کشور به استان با ايشان مطرح کرده بودند اظهارداشتند همواره پيگير مشکلات و مطالبات همکاران از مقامات ومراجع ذيصلاح بوده اند.
محمود حسن زاده بر اصلاح قانون دفاتر با اولويت رعايت حقوق حقه همکاران تاکيد نموده و تعميرات ساختمان کانون را از موجبات تاخير دربرگزاري جلسات مشترک و  نيز کارگاههاي آموزشي عنوان کرده و اظهار داشتند  که به زودي با اتمام تعميرات مزبور جلسات مشترک و نيز کارگاههاي آموزشي از سر گرفته خواهد شد.
رياست محترم کانون در پايان صحبتهاي خود تشکيل جلسات هم انديشي با همکاران مستقر در شهرستان ها را جزو برنامه هاي هيئت مديره کانون دانسته و اظهار داشتند جلسات هم انديشي با همکاران قطعا مثمر ثمر بوده و در بروز رساني و توسعه اسناد رسمي نيزموثر خواهد بود.
در ادامه صمد احمدلو نايب رئيس کانون سردفتران و دفترياران آذربايجان شرقي نيز با تقدير و تشکر از همکاران محترم شهرستان مراغه در خصوص برگزاري جلسه هم انديشي ، با اشاره به اينکه، برگزاري جلسات دوره اي هيات مديره در شهرستان ها به جهت رسيدگي به مشکلات همکاران شهرستاني ، جزو اهداف و برنامه هاي انتخاباتي اين دوره از هيات مديره کانون استان مي باشد بر لزوم تقويت جايگاه کانونهاي استاني با اصلاح قانون دفاتر تاکيد کردند 
نايب رئيس کانون استان ضمن پاسخ به سوالات حقوقي همکاران شهرستان مراغه ، با اشاره به اينکه ميباستي سوالات  حقوقي همکاران به صورت جامع و مکتوب به کانون ارسال گردد  اظهارداشتند گرچه اصلاح قانون دفاتر ، کاري طاقت فرسا و زمان برميباشد اما اصلاح وتصويب نهايي آن ازاوجب واجبات است . 
ايشان در پايان اجراي قانون تسهيل را موجب به هم ريختگي ساختار حقوقي کشور و برخلاف اقتضاءات جامعه تلقي نمودند. 
 
حمداله حاتم زاده بخشايش عضو هيئت مديره کانون نيز با بيان اينکه معرفي نمايندگان کانون در هيئت هاي حل اختلاف بدوي و تجديد نظر امور مالياتي در تمامي شهرستانهاي استان در دستور کار کانون مي باشد بر ضرورت هم افزايي وبرگزاري جلسات آموزشي در زمينه مسائل  حقوقي و مالياتي دفاتر تاکيد نمودند.
آقاي حاتم زاده بخشايش اظهار داشتند مي بايستي دفاتر از توسعه عملي اسناد استقبال کرده و به نيازهاي مردم با تنظيم اسناد مرتبط توجه نمايند.
ايشان در ادامه از تلاش کانون سردفتران  و دفترياران استان در راستاي عملي نمودن دستور معاونت  محترم پيشگيري از وقوع دادگستري استان مبني بر صدور شناسنامه فني در شهرداريهاي  شهرستان ها جهت تنظيم اسناد پيش فروش ساختمان خبر داده واظهارداشتندکانون استان ازهيچ تلاشي جهت حل مشکلات همکاران وتقويت اسنادرسمي دريغ نخواهدکرد.
   نظرات خوانندگان محترم:

نام :   مجيدطالبي     تاریخ و زمان ارسال :   1401/12/14   12:46:26
نظر:   سلام روحش شاد و يادش گرامي باد


نام :   رحمتي ?? مراغه     تاریخ و زمان ارسال :   1401/12/15   18:47:48
نظر:   از حضور سرواران ارجمند جناب آقايان حسن زاده و احمدلو و حاتم زاده در شهرستان مراغه کمال تسکر و قدرداني رو داريم واقعا جلسه سازنده اي بود .


نوشتن موارد ستاره دار ( نام و نام خانوادگی ، شماره دفترخانه ، نظر ) اجباری است.
 
 
     *   نام و نام خانوادگي و شماره دفترخانه:
         آدرس ایمیل ( پست الکترونیکی ) :
*   نظر :           
  
      

 
    صفحه اصلی
    پست الکترونیکی
    کنترل پنل
    اسناد رسمی آذربایجان شرقی
    تماس با ما


  کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی - کلیه حقوق محفوظ می باشد © 2022
 
 © 2022 The Notaries Association of East Azerbaijan - All Rights Reserved.
  Website Developed by EAZ-Notary IT